İZMİR'DE HAVA KİRLİLİĞİ BİTMEK BİLMİYOR! DIŞARI ÇIKMAYIN NE ZAMAN BİTECEK BU ?

İZMİR'DE HAVA KİRLİLİĞİ HAD SAHFADA..

İZMİR'DE HAVA KİRLİLİĞİ BİTMEK BİLMİYOR! DIŞARI ÇIKMAYIN NE ZAMAN BİTECEK BU ?

Türkiye’nin ve Ege’nin incisi İzmir son günlerde hava kirliliğinden muzdarip görünüyor. Özellikle bazı bölgelerde kalın siyah hava katmanı soluk almayı  bile sağlıksız hale getirebiliyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının düzenli olarak paylaştığı "Ulusal Hava Kalitesi İzleme Ağı" verilerine göre, kentte bazı bölgelerde hava kirliliği sınır değerlerinin aşıldığı ve hava kalitesinin "sağlıksız" düzeyin bir alt kademesi olan "hassas"ta seyrettiği belirtildi. Bu tespit İzmirlilerin dışarı çıkmasının sağlığa Zaralı olabileceği anlamına geliyor.

GÖRÜŞ MESAFESİ DE AZALDI

Hava kirliliği nedeniyle kentte gökyüzünü siyah bulutlar kaplarken, başta İzmir’in simgesi tarihi Saat Kulesi olmak üzere sahiller ve ana arterlerde görüş mesafesinde azalma yaşandığı dile getiriliyor. Bilhassa Alsancak,Gaziemir,Şirinyer bölgelerinde sıkıntı daha büyük.

Alsancak, Gaziemir, Şirinyer, Güzelyalı, Çiğli, Karşıyaka ve Bayraklı’daki hava kalitesi ölçüm istasyonlarından alınan bilgiler doğrultusunda, mevzuat gereği en fazla 90 olması gereken metreküp başına hava kirletici partikül madde miktarı Güzelyalı’da 265, Gaziemir’de 263, Bayraklı’da 261 ve Şirinyer’de de 208’e yükseldi.

SİYAH BULUT TABAKASI VAR NEDENİ ODUN VE KÖMÜR KULLANIMI

Karşıyaka sahilde balık tutan vatandaşlardan Ahmet Sarıçiçek, İzmir’de hava kirliliğinin doğalgazın olmadığı bölgelerde odun ve kömür kullanılması nedeniyle arttığını belirterek, "İzmir’in üstünde korkunç derecede bir siyah bulut tabakası var. Sahilleri temizlesek de esen rüzgarların etkisiyle pis kirli hava maalesef sahillerimizi de çok ciddi bir şekilde kirletmekte. Burada bile nefes aldığınızda o kirliliği hissedebiliyorsunuz." diye konuştu.

Şükrü Güler isimli vatandaş da kış mevsiminde sobaların yoğun kullanımından dolayı hava kirliliğinin üst seviyelere çıktığını ve İzmir’in güzel manzarasının bile hava kirliliğinden dolayı anlaşılmadığını kaydetti.

İZMİR HAVA KİRLİLİĞİ KARŞIYAKA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı