Otomobil İçerisinde Kırmızı Civa Yakalandı

İl Jandarma Komutanlığının İstihbarat birimleri tarafından alınmış olan bir bilgi doğrultusunda yapılan operasyonda Erzurum ilinden Ağrı'ya gitmekte bulunan bir otomobilde metal tüpün içinde ''Kırmızı cıva'' olduğu tahmin edilmekte olan şüpheli madde hızlı bir şekilde ele geçirildi.

Otomobil İçerisinde Kırmızı Civa Yakalandı

İl Jandarma Komutanlığının İstihbarat birimleri tarafından alınmış olan bir bilgi doğrultusunda yapılan operasyonda Erzurum ilinden Ağrı'ya gitmekte bulunan bir otomobilde metal tüpün içinde ''Kırmızı cıva'' olduğu  tahmin edilmekte olan şüpheli madde hızlı bir şekilde ele geçirildi. Nükleer sanayide kullanıldığı belirtilen madde,  incelenmek üzere Türkiye Atom Enerjisi Kurumuna teslim edilecek.

İl Jandarma Komutanlığı tarafından 27 Kasım günü Erzurum'dan Ağrı'ya gitmekte olan bir otomobilde alınan istihbarat doğrultusunda arama yapıldı. Aramada metal bir tüp içerisinde muhafaza edilen içeriği tam olarak tespit edilemeyen ancak 'Kırmızı cıva' olduğu tahmin edilen 5 gram şüpheli madde ele geçirildi. Cumhuriyet Savcısının talimatı üzerine metal tüpe el konuldu ve otomobil içinde bulunun 3 kişi gözaltına alındı.

Ağır bir metal olan kırmızı cıvanın nükleer yönünden oldukça zehirli, pahalı ve tehlikeli bir madde olduğunu belirten yetkililer, nükleer sanayide kullanılan maddenin incelenmek üzere Türkiye Atom Enerjisi Kurumu yetkililerine teslim edileceğini söyledi. Erzurum'un sınır kapılarına yakın oluşu nedeniyle geçtiğimiz yıllarda Gürcistan üzerinden bu tür malzemelerin Türkiye'ye getirilirken ele geçirildiğine dikkati çeken yetkililer, maddi değeri oldukça fazla olan kırmızı cıva maddesinin kaçakçılık ya da dolandırıcılık olaylarında kullanılabileceğini bildirdi.

 

jandarma operasyon kırmızı civa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı