Mahkemede Bağırdılar:Alla Belanı Versin Fadıl !2000 Yıl Yatacak

Fadıl yandı 200O yıl hapsi isteniyor. Sahtekar bakalım buradan nasıl kurtulacak ?

Mahkemede Bağırdılar:Alla Belanı Versin Fadıl !2000 Yıl Yatacak

Yıllalrın sahtekarı Fadıl Akgündüz'ü para kaptıranlar mahkemde ona sert smözlerle hatta hakaretlerle yüklendiler. Din sömürüsü yapan ve bu yüzden daha önce cezaevinde de yatan ama çıkınca yine aynı şekilde dolnadırmöaya devam eden Fadıl Akgündüz mahkemede..

 Fadıl Akgündüz’e “Allah belanı versin”, “Yazıklar olsun”, “utanmadan geliyorsun” diye bağırarak tepki gösterdiler. Yaklaşık 60 davacı vardı.
 

İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu yargılanan Fadıl Akgündüz ve yeğeni Mehmet Salih Obut katıldı. Tutuksuz yargılanan Akgündüz’ün kız kardeşi Avniye Obut ve eniştesi İbrahim Obut ise duruşmaya gelmedi. Duruşmada, yaklaşık 60 davacı ile tarafların avukatları hazır bulundu.
HALEN MEŞAJ GÖNDERİYORLAR
Duruşmaya katılan şikayetçiler, halen kendilerine mesaj göndererek devre mülk satışı yapmak istediklerini söylediler. Evlerini ve birikimlerini satarak yüksek kira geliri vaadiyle devre mülk aldıklarını belirten şikayetçiler, birkaç ay kira aldıktan sonra ödeme yapılmadığını ve dolandırıldıklarını anlattılar. Davacılar, sanıklardan şikayetçi olarak cezalandırılmasını istedi.
“6 MİLYON LİRA 2 DÜKKAN VERDİM”
6 milyon lira ve 2 dükkanını vererek devre mülk aldığını belirten bir şikayetçi “Bazı siyasetçi ve din adamları projenin reklamını yaptıkları için aldandım. 30 yıllık birikimim gitti” dedi.
“ALDIĞIM KİRAYI DA DEVRE MÜLKE YATIRDIM”
Başka bir şikayetçi ise “2 adet evim vardı. 2’sini de verip 6 adet devre mülk aldım. 3 bin 700 liradan 8 ay kira aldım. Bu biriktirdiğim kira ile yeni bir devre mülk almamı istediler. Aldığım kirayı da devre mülke yatırdım” dedi.
“EŞİMİN ZİYNET EŞYALARINI SATTIM”
Bir şikayetçi ise “Eşimin ziynet eşyalarını ve tüm birikimlerini satarak 56 bin lira karşılığında devre mülk aldım. 6 ay, aylık 700 lira kira aldım. Sonra bir daha ödemediler” dedi.
Mahkeme heyeti tutuklu sanıklar Fadıl Akgündüz ve Salih Obut’un avukatlarının tahliye taleplerini reddetti. Bayrampaşa’daki Caprice Gold’da yapılan keşifin bilirkişi raporunun beklenmesini karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.
2 BİN 443’ER YILA KADAR HAPİSLERİ İSTENİYOR
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan İddianamede, Akgündüz birlikte yargılanan 4 sanığa 349 müştekiye yönelik “Nitelikli dolandırıcılık” suçundan ayrı ayrı 698 yıldan 2 bin 443 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.  DHA

fadıl akgündüz bayrampaşa Mehmet Salih Obut
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı