84 Yaşındaki Dede 71 Yaşındaki Karsını Aldattığı İçin Öldürdü

83 yaşındaki Ali Erdenk 71 yaşındaki eşine acımadı. İlginç iddiaları vardı. Bu yaştan sonra ka... mı oalcağım diyerek eşini.

84 Yaşındaki Dede 71 Yaşındaki Karsını Aldattığı İçin Öldürdü

Karısını eşarpla boğdu. Ali Erdenk 2014 yılında 7 Ekim günü kavgaya tutuştu.

Kavgabın endeni eşinin telefonla konuşmasıydı.,Bundan 5 yıl önce Van'dan Antalya'ya taşınan 6 çocuklu Zeliha (71) ve Ali Erdenk (83) çifti 7 Ekim 2014 günü, evlerinde kavgaya tutuştu. Sesi duyan komşuları, polise bildirdi. Olay yerine gelen ekipler kapı açılmayınca kırmaya çalıştı, ancak başarılı olamadı.


KARISINI EŞARPLA BOĞARKEN BULDULAR!


Bunun üzerine çağrılan itfaiye ekipleri yangın merdiveniyle yanlarında polisle birlikte balkona girdiklerinde, Ali Erdenk’i yere yatırdığı eşini eşarpla boğarken buldu. Ali Erdenk gözaltına alınırken, Zeliha Erdenk sevk edildiği hastanede iki gün sonra yaşamını yitirdi.

İDDİAYA GÖRE TELEFONDAKİ ADAM, 'BENİM 2 EMEKLİ MAAŞIM VAR, SANA BAKARIM' DEMİŞ

Polisteki ifadesinde 2 ay önce eşini bir erkekle telefonla konuşurken gördüğünü söyleyen Ali Erdenk, telefondaki kişinin eşine ’Benim iki emekli maaşım var. Arabam var. Sana bakarım’ dediğini belirterek, "Telefon görüşmesinden sonra eşime konuştuğu kişiyi sordum. Bir akrabaları olduğunu söyledi. Daha sonra eşim sık sık telefon görüşmesi yapmaya başladı" dedi.
 

"KOMŞULARA REZİL OLMAMAK İÇİN AĞZINI KAPATIYORDUM'


Olay günü yine eşine telefon geldiğini, bu yüzden tartıştıklarını anlatan Ali Erdenk şöye konuştu:

"Eşim bana ’Senden boşanmak istiyorum’ dedi. Hakaret etmeye başladı. Yanına gittiğimde balkona çıkıp bağırmaya başladı. Bastonlardan birini aşağı attı. Ben komşulara rezil olmamak için eşimi susturmak amacıyla ağzını sıkıca kapattım. Birlikte balkonun zeminine düştük. Başörtüsü başından sıyrılmıştı. Bilerek başörtüsüyle ağzını kapatmadım. Niyetim eşimi sadece susturmaktı. Eşim hareketsiz kalmıştı."
 

'DUR, NE YAPIYORSUN' DİYEN İTFAİYECİYE ’ADAM ÖLDÜRÜYORUM’ DEMİŞ


Olayla ilgili ifadesi alınan itfaiye eri Sadık Akkuş ise balkona çıktıklarında gördüklerini şöyle anlattı:

"Polis memuru ile araç merdivenine binip üçüncü kat balkonuna çıktık. Balkona yaklaştığımızda Ali Erdenk’i kucağında sırt üstü uzanmış şekildeki kadının ağzını ve burnunu başörtüsüyle kapatıp eliyle bastırırken gördük. Bu kişiye ’Dur ne yapıyorsun’ diye bağırdım. Bunun üzerine bu kişi, ’Adam öldürüyorum. Bu saatten sonra ka..t mı olacağım’ diye karşılık verdi"
Polisi arayan komşulardan biri de 3.5 yıldır komşuları olan Ali Erdenk’in olay günü eşine ’Sen beni aldatıyorsun’ diye bağırdığını, sonra da tartaklanan kadının çığlıklarını duyduklarını söyledi.

Sevk edildiği nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklanan Ali Erdenk hakkında, Antalya 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Erdenk, sağlık sorunları ve yaşı nedeniyle bir süre sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
 

’NAMUSUMU ŞEREFİMİ REZİL ETME’ DEDİM


Karar duruşmasında son sözü sorulan Ali Erdenk, öldürme kastıyla hareket etmediğini iddia etti. Eşine ’Hanım namusumu şerefimi rezil etme’ dediğini söyleyen Erdenk, "Öldürmek istemedim" dedi. Avukatı Fatih Mehmet Ünal da müvekkilinin eşini öldürebilecek imkan ve fizike sahip olmadığını ileri sürdü. Olay günü balkondan bastonu düşen müvekkilinin destekten yoksun kaldığı için ikilinin birlikte balkonun zeminine düştüğünü ileri süren avukat Ünal, müvekkilinin beraatını istedi.

Ali Erdenk’i önce ağırlaştırılmış ömür boyu hapse mahkum eden mahkeme, cezayı takdir indirimiyle ömür boyu hapse düşürdü. Sanık, hükümle birlikte tutuklandı.

Mustafa KOZAK / ANTALYA, (DHA) fot dha

 

 
 
ali erdenk sadık akkuş zeliha namus
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı