Donald Trump Twitter Tarafından Engellenebilir

Sosyal medyanın devi, kurallarına uymadığı durumda üst düzey devlet yetkililerinin bile Twitter hesaplarının erişime engellenebilecek olduğunu açıkladı. Amerika Birleşik Devletleri'nin yeni başkanı, özellikle de ırkçı ve İslam karşıtı açıklamaları ile çok fazla dikkat çekiyor.

Donald Trump Twitter Tarafından Engellenebilir

Sosyal medyanın devi, kurallarına uymadığı durumda üst düzey devlet yetkililerinin bile Twitter hesaplarının erişime engellenebilecek olduğunu açıkladı. Amerika Birleşik Devletleri'nin yeni başkanı, özellikle  de ırkçı ve İslam karşıtı açıklamaları ile çok fazla dikkat çekiyor.

Slate dergisine e-posta üzerinden cevap veren Twitter yetkilileri, sosyal mecra uygulamasının kurallarında açıkça belirtildiği üzere tehdit, tacizler ve nefret söylemlerinde bulunan herkesin hesabının engellenebileceğini belirtti.

ABD Başkanlık Seçimleri sırasında Twitter, bazı aşırı, beyaz ırk üstünlüğüne inanan ve Yahudi karşıtı söylemlerde bulunan Trump destekçilerinin hesaplarını engellemişti.

Slate'in sorduğu 'Donald Trump'ın hesabının engellenmesi olası mı?' sorusuna Twitter sözcüsü "Twitter Kuralları tüm hesaplar için geçerlidir, bunlara resmi hesaplar da dahil" diyerek Donald Trump'ın hesabının kuralları aştığı durumunda engellenebileceğinin sinyalini verdi.

Trump, kısa süre önce ABD'deki Ohio Devlet Üniversitesi'nde gerçekleşen ve IŞİD'in üstlendiği bıçaklı saldırıyı gerçekleştiren Abdul Razak Ali Artan hakkında "Ülkemizde olmamalıydı" demişti. Somalili bir öğrenci olan Artan, 11 öğrenciyi yaralamıştı.

Facebook ise "Facebook kurallarına uymayan paylaşımlar üzerinde inceleme yaparken içeriğini göz önünde bulunduruyoruz. Siyasi söylemler de bu uygulamaya dahil" dedi ve bu yaklaşımın yalnızca Trump'a özel olmadığını belirtti.

twitter abd donald trump
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı