Ruslar Kırım'ı İşgal Etti,AİDS'Lİ SAYISI BAKIN NE KADAR ARTTI ?

RUSYA KIRIM'A GİRDİKTEN SONRA....

Ruslar Kırım'ı İşgal Etti,AİDS'Lİ SAYISI BAKIN NE KADAR ARTTI ?

Rusya tarafından işgal edilen Kırım’da, bu yıl HIV (Human Immunodeficiency Virus/İnsan Bağışıklık Yetmezlik Virüsü, AIDS) hastalığının bulaştığı kişilerin sayısında yüzde 10-12 oranında bir artış olduğu açıklandı.
 
Kırım’ın AIDS ile Mücadele ve Korunma Merkezi’nin başhekimi Aleksandr Nemıkin, 1 Aralık tarihinde Akmescit’te düzenlenen basın toplantısında, “Her yıl tespit ettiğimiz HIV hastalığının bulaştığı kişilerin sayısı yüzde 10-12 oranında artıyor, bundan dolayı Kırım’da HIV hastalığının yayılmasını dengelemede henüz başarılı olamadığımızı belirtmek zorundayız” diye kaydetti.
 
Aynı zamanda Rusya Federal Tüketici Hakları ve İnsan Sağlığını Koruma Servisi’nin (Rospotrebnadzor) sözde Kırım Müdürlüğü’nün salgın kontrolü bölümü uzmanı Natalya Berkoviç de 2016 yılının 10 ay içinde yarımadada HIV hastalığının bulaştığı 793 olay tespit edildiğini bildirdi. Berkoviç, söz konusu rakamın 2015 yılının aynı dönemine göre yüzde 5,3 daha fazla olduğunu belirtti.
 
Toplantı sırasında sağlık görevlileri ve sağlık kurumlarında tedavi gören hastalara HIV bulaşmasına ilişkin 
olayların tespit edilmediği savunuldu.

Daha önce Kırım’ın AIDS ile Mücadele ve Korunma Merkezi’nin başhekimi Aleksandr Nemıkin, yeni HIV hastası olan kişilerin yüzde 68’ine hastalığın cinsel yolla, yüzde 25’inin iğne aracılığıyla bulaştığını bildirmişti. HIV hastalığının en çok yayıldığı Kırım şehirleri arasında Akmescit, Canköy ve Canköy bölgesi, Kefe ve Kurman (Krasnogvardeyskiy) bölgelerinin önde olduğu belirtilmişti.

Rusya Federasyonu’nun en büyük dördüncü şehri olan ve 1,3 milyon kişinin ikamet ettiği Yekaterinburg şehrinde, HIV (Human Immunodeficiency Virus/İnsan Bağışıklık Yetmezlik Virüsü) salgınının resmi olarak ilan edildiği bildirilmişti. Yekaterinburg’un bulunduğu Sverdlovks bölgesinde her 100 bin kişiden 1826’sının HIV taşıyıcısı olduğu açıklanmıştı.

QHA

kırım aıds rusya işgal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı