Fıstık Ezmesi ne kadar ?

Fıstık ezmesi protein ağırlıklı gıdalar arasında yer almaktadır. Bu nedenle kas yapısına destek veren amino asitlerin içeriğinde yer alması nedeniyle özellikle kas yamayı amaçlayan sporcular tarafından sıklıkla tüketilmesi tercih edilmektedir.

Fıstık Ezmesi ne kadar ?

Fıstık ezmesi protein ağırlıklı gıdalar arasında yer almaktadır. Bu nedenle kas yapısına destek veren amino asitlerin içeriğinde yer alması nedeniyle özellikle kas yamayı amaçlayan sporcular tarafından sıklıkla tüketilmesi tercih edilmektedir. Fıstık içinde bulunan proteinler diğer bitki proteinleri gibi eksiksiz amino asit dizilimine sahiptir. Bu bitki içinde er alan proteinler hayvansal proteinler kadar olmasa da oldukça değerli besin kaynağı olarak gösterilmektedir.  Bu neden baka protein kaynakları ile birlikte tüketilmesi tavsiye edilmemektedir.

Fıstık ezmesi fiyatları da bu protein kaynağı yapısına rağmen oldukça uygun aralıklarla satışa sunulmaktadır. Bu nedenle birçok sporcu tarafından da tercih edilme nedenleri arasında fiyat da oldukça belirleyici etmenler arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra içeriğinde olan doymamış yağ asitlerinin de kalp rahatsızlıklarına oldukça iyi geldiği birçok araştırma ile ortaya konmaktadır. Lif açısından da zengin öğeler içermesi aynı zamanda sindirimi de kolaylaştırması yönünden pek çok faydası arasında bulunmaktadır.

Fıstık ezmesi satın alırken sizde gönül rahatlığı ile fitdunya.com  sayfası üzerinden alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca bu sitede birçok sporcu besinini de aynı anda bulabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı