BOSNA’DA EĞİTİM ALMANIN AYRICALIKLARI

Yurtdışında eğitim almak istiyor ancak buna cesaret edemiyorsunuz.

BOSNA’DA EĞİTİM ALMANIN AYRICALIKLARI

Yurtdışında eğitim almak istiyor ancak buna cesaret edemiyorsunuz. Gerek yurtdışı üniversitelerin eğitim sistemi, gerekse işin maddi boyutu sizi çekimser kılıyor değil mi? peki neden Bosna’da eğitim almayı düşünmüyorsunuz? 

    Bosna Hersek geçirdiği zorlu savaş dönemi sonunda bağımsızlığını ilan etti ve ilk atılımını eğitim alanında yaptı. Tabi bu noktada Avrupa Birliği’ne uyum sürecinin olumlu etkisi de inkâr edilemez. Eğitim alanında yapılan reformlar sayesinde Bosna’da eğitim sistemi dünya üzerinde ilgi görmeye başladı. Öyle ki eğitim alanında üst sıralarda yer alan ülkeler ile yarışacak konuma gelen Bosna Hersek, dünya genelinden öğrenci kabul etmeye başladır.

    Öğrencilerin Bosna Hersek’te üniversite eğitimi almayı tercih etmesinin en önemli nedeni modern ve uygulanabilir eğitim imkânı sunmasıdır. Bologna kriterlerine uyumlu olarak eğitim olanağı sunan üniversitelerde öğrenci kullanabileceği bilgiler ile hayata hazırlanır.  Bu detaylar öğrencinin iş hayatına atılması ile birlikte kendisini göstermektedir. 

    Bosna’da eğitim alan öğrenci eğitim sürecinde sosyal hayattan kopmadığı ve sosyal aktivitelere katılma imkânı bulduğu için, kişilik olarak ta kendisini geliştirme imkânı bulur.   Eğitimi süresinde Avrupa’da bulunuyor olması sebebi ile tüm bilimsel etkinlilere katılabilir ve kendisini ifade etme imkânı bulur. Seminer, konferans ve kulüp toplantıları sayesinde özgüveni artar, iş hayatında bocalama süreci yaşamaz.

    Bosna Hersek her ne kadar Avrupa’nın ortasında yer alıyorsa da, ekonomik yönden refah düzeyine erişebilmiş değildir. Ancak bu durum öğrenci hayatını kolaylaştırmaktadır. Öğrenci gerek eğitim gerekse özel hayatı için büyük bütçelere ihtiyaç duymaz. Genel olarak konaklama, ulaşım, yeme- içme ve eğlence hayatı Türkiye ile mukayese edilemeyecek kadar ucuz olan Bosna Hersek, öğrenciye konforlu eğitim olanağı sunmaktadır.

     Bosna Hersek’te üniversite eğitim almak istiyor ancak bu noktada neyi nasıl yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, hemen Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile bağlantı kurmalısınız. Uzun yıllardır bu alanda hizmet veren Eurostar, Bosna Hersek’teki güçlü bağlantıları ve deneyimli kadrosu ile bu süreçte yanınızda yer alır. Siz sadece eğitim almak istediğiniz bölümü seçersiniz ve gerisini Eurostar’a bırakırsınız. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sizin adınıza okul ile bağlantı kurar, gerekli evrakları hazırlar. Kayıt sürecini tamamlar ve sizi yönlendirir. Ayrıca kayıt aşaması tamamlandığında Bosna Hersek’e ulaşım, konaklama ve çevre edinme gibi birçok sorun Eurostar tarafından çözülür.  Yurtdışında eğitim alan öğrencilerin ne gibi sorunlar ile karşılaşabileceği konusunda deneyim kazanan Eurostar bu süreçte desteğini hissettirir.  Öğrencinin kayıt kabulünden mezuniyetine kadar geçen süre içinde aklına takılabilecek her türlü soru karşısında yardım alabileceği tek adres yine Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığındır. Böyle köklü bir kurumun desteğini hisseden öğrenci huzurlu bir ortamda eğitim süreci geçirir ve tüm dikkatini eğitimine odaklayabilir. Bu ayrıcalık sayesinde mezuniyetini tamamlar ve iş hayatına bir adım önde başlama imkânı bulur.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı