Ürünlerinizi Konfeyör Sistemleri İle Taşıyın

Konveyör sistemleri bir ürünün aşağıdan yukarıya ve ya yukarıdan aşağıya taşınmasını sağlayan bant sistemine denir.

Ürünlerinizi Konfeyör Sistemleri İle Taşıyın

Konveyör Sistemi Nedir? Ne İşe Yarar

 

            Konveyör sistemleri bir ürünün aşağıdan yukarıya ve ya yukarıdan aşağıya taşınmasını sağlayan bant sistemine denir. Bu sistemler sayesinde ürünlerinizi tesislerin içinde taşımak kolaylaşmakta ve bu yöndeki maliyetler düşmektedir. Konveyör sistemleri çok farklı çeşitte üretilerek montajlanmakta buna göre tesisin içerisinde ürün taşıma gerçekleştirmektedir. Bu yönleri ile konveyör sistemleri günümüzde kullanımı gittikçe artan bir şekilde işletmelerin içlerinde kullanılmaktadır. Sizlere bu yönde hizmet veren firmamız ile iletişime geçerek bu konuda ayrıntılı bilgi alarak yapılacaklar konusunda keşif çalışmaları yaptırabilirsiniz.

 Konveyör Sistemleri Sınıflamaları

            Konveyör sistemleri çok çeşitli şekillerde sınıflandırılarak üretilmektedir. Bu sınıflamaları şu şekilde sıralayabiliriz.

 Ana Konveyör Çeşitleri

 Bantlı Konveyör Çeşitleri

 Sektörel Konveyör Çeşitleri

            Yukarıdaki üç sınıflandırmaya göre farklı tip, ebat, genişlik ve kullanım alanına göre Konveyör üretimi ve montajı yapılmaktadır. Konveyörlerin bu şekilde farklı sınıflamalar içerisinde olmasının yanında bunların sağlam yapılara sahip olmaları da sürekli işleyen bu parçaların sahip olması gereken en önemli özelliklerdendir. Konveyör sınıflamasında yer alan sistemlere kısaca bakacak olursak karşımıza şu şekilde bir tablo çıkmaktadır.

 Ana Konveyör Sistemleri

 Bantlı Konveyörler: Ürünün başnoktandan alınarak son noktaya bırakılmasını sağlayan Konveyör sistemdir. Bu sistem sonsuz dönen bir bant aracılığı ile bu işlemi gerçekleştirir.

 Rulolu Konveyörler: Genel olarak dönen ruloların birbirine paralel dizilmesi ile elde edilen konveyör çeşididir. Bu Konveyörler daha büyük parçadaki malların düz ve ya hafif eğimli olarak taşınmasını sağlar.

 Teleskobik Konveyörler: Genel olarak ürünlerin tır vb. araçlara taşınmasını sağlamak için kullanılan Konveyör türüdür.

 Vidalı Konveyörler: spiral şeklinde parçası ile genellik taneli toz ürünlerin taşınmasında veya bir yere aktarılmasında kullanılmaktadır.

 Spiral Konveyörler: spiral şeklinde genel olarak işlemden yeni çıkan ürünlerin soğutulmada kullanılarak ürünler bir üst tarafa taşımaya yarayan Konveyör türüdür.

 Döner Tablalı Konveyör: genel olarak dönüşlü konveyörlerin dönüş kısımlarını oluşturmaktadır.

 Tavalı Konveyörler: genellikle ürünleri aşağı tarafa belli bir şekilde düşürülmesini amaçlayan konveyör türüdür.

 Ana Paslanmaz Konveyör türlerinin sınıflaması bu şekilde yapılmaktadır. Sizlerde firmanız ve ya işletmeniz için en uygun olan Konveyör türünü seçerek sizlerde firmamız ile iletişime geçerek bu konuda isteklerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı