Filistin'in Devlet Başkanı İle Trump Görüşme Yaptı

Amerika Birleşik Devletleri'nin Başkanı görevindeki Donald Trump Filistin'in Devlet Başkanı görevindeki Mahmud Abbas ile dün bir tane telefon görüşmesi yaptı.

Filistin'in Devlet Başkanı İle Trump Görüşme Yaptı

Amerika Birleşik Devletleri'nin Başkanı  görevindeki Donald Trump Filistin'in Devlet Başkanı  görevindeki Mahmud Abbas ile dün bir tane telefon görüşmesi yaptı. 

Abbas'ı Beyaz Saray'a davet eden Donald Trump, "barışın mümkün olduğu yönünde ve bir anlaşma yapmanın zamanının geldiği konusundaki kişisel fikrini" dile getirdi.

Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada, iki liderin Ortadoğu  genelinde barışın güçlendirilmesi ve özellikle İsrail-Filistin çatışmasının sona  erdirilmesi konularını detaylı ele aldığı belirtildi.

Trump'ın Abbas'a en yakın zamanda Beyaz Saray'ı ziyaret etmesiyle  ilgili davetini ilettiği duyurulan açıklamada, "Başkan, barışın mümkün olduğu ve  bir anlaşma yapmanın zamanının geldiği konusundaki kişisel fikrine vurgu yaptı."  ifadesine yer verildi.

ANLAŞMA İKİ TARAF ARASINDA MÜZAKERE EDİLMEDİ

Donald Trump'ın, İsrail ile Filistin arasında varılacak bir uzlaşmanın  sadece bu iki devlete değil, Ortadoğu coğrafyasının geneline olumlu katkı  yapacağını da söylediği aktarılan açıklamada, "Trump, barış anlaşmasının iki  taraf arasında doğrudan müzakere edilmesi gerektiğinin ve ABD yönetiminin hem  Filistin hem de İsrail ile bu noktada yakın çalışacağının altını çizdi."  ifadesine yer verildi.

Ayrıca ABD'nin, İsrailliler ile Filistinlilere bir çözümü  dayatamayacağı, herhangi bir tarafın da diğer tarafa bir anlaşmayı dayatamayacağı  belirtildi.

Beyaz Saray'daki koltuğuna 20 Ocak'ta oturan Trump, 23 Ocak'ta İsrail  Başbakanı Binyamin Netanyahu ile telefonda görüşmüş, 15 Şubat'ta ise Netanyahu'yu  Beyaz Saray'da ağırlamıştı.

 

beyaz saray donald trump mahmud abbas
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı