ÖSO O Köyde Türk Bayrağını Dikti

Fırat Kalkanı Harekâtı dahilinde Suriye'nin El Bab isimli şehrini terör örgütlerinden DEAŞ'tan temizlemiş olan Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) desteklemiş olduğu Özgür Suriye Ordusu, rotasını ise Menbiç'e doğru çevirdi.

ÖSO O Köyde Türk Bayrağını Dikti

Fırat Kalkanı Harekâtı dahilinde Suriye'nin El Bab  isimli şehrini terör örgütlerinden DEAŞ'tan temizlemiş olan Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) desteklemiş olduğu Özgür Suriye Ordusu, rotasını ise Menbiç'e doğru çevirdi. 

Kentin batısını teröristlerden temizlemek isteyen ÖSO üyeleri ile PYD/PKK'lı teröristler arasında zaman zaman sıcak çatışmalar yaşanıyor. El Bab'ın doğusundaki Battuşiye köyünde rejim güçleriyle karşı karşıya gelen ÖSO, köyü ele geçirdi, iki askeri de esir aldı. ÖSO bünyesinde yer alan Türkmen birliklerinden Fatih Sultan Mehmet Tugayı, köye Türk bayrağı dikti.

SEVKIYAT DEVAM EDİYOR
 El Bab'ın DEAŞ'tan temizlenmesinin ardından devam eden Fırat Kalkanı Harekâtı nedeniyle sınır hattında askeri hareketlilik sürüyor. Operasyonun devam ettiği bölgelere çok sayıda askeri araç ve iş makineleri gönderilmeye devam ediyor. Elbeyli ilçesinden Suriye'nin Çobanbey ve El Bab tarafına çok sayıda askeri araç gönderildi.

 ÖSO güçleri ile PYD/ PKK'lı teröristler arasında zaman zaman sıcak çatışmalar yaşanırken, El Bab'ın doğusundaki Battuşiye köyünde ise ÖSO, rejim güçleriyle karşı karşıya geldi.

oso fırat kalkanı harekatı tsk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı