Gürcistan'da Polislerle Karşı Ayaklanma Başladı

Gürcistan içerisinde polisin son dönemlerde sık bir şekilde vatandaşlara gereksiz yere cezalar uyguladığını savunmakta olan halk Batum Polis Merkezinin binasının önüne toplandı.

Gürcistan'da Polislerle Karşı Ayaklanma Başladı

Gürcistan içerisinde polisin son dönemlerde sık bir şekilde vatandaşlara gereksiz  yere cezalar uyguladığını savunmakta olan halk Batum Polis Merkezinin binasının önüne toplandı.

 6 kişinin serbest bırakılmasını talep eden kalabalığa müdahale edildi.

Gürcistan'ın Batum kentinde düzenlenen protesto  gösterisinde polis ve göstericiler arasında çıkan arbedede yaralananlar oldu.

Gürcistan'ın Ajara bölgesindeki Batum kentinde, öğle saatlerinde  polisin uygunsuz yere araç  park ettiği gerekçesiyle ceza yazdığı 2 kişi buna tepki gösterdi. Bunun üzerine polis söz konusu kişileri gözaltına aldı. Daha  sonra bu kişilere destek için polis merkezine gelen 4 kişi için de gözaltı  uygulandı.

Polisin bu tavrına tepki gösteren yüzlerce kişi gece saatlerinde  protesto gösterisi düzenledi. Göstericiler, Batum'da iki caddeyi kapatarak polis  merkezi binası önünde 6 kişinin serbest bırakılmasını istedi. Güvenlik güçlerini  şiddet uygulamakla suçlayan göstericiler, Batum'da polis yönetiminin  değiştirilmesini de talep etti.

Batum Polis Merkezi binası karşısında toplanan bir grup, polisin son  dönemde vatandaşlara gereksiz yere sık sık  ceza uyguladığını savundu.

Polis merkezine taş atan göstericilere özel kuvvetler biber gazı ile  müdahale etti.

YARALANANLAR OLDU

Gürcistan basını, polis ve göstericiler arasında yaşanan arbedede her  iki taraftan da yaralananlar olduğunu bildirdi. Bazı göstericiler, polis  tarafından plastik mermi kullanıldığını iddia etti.

Gösteri sırasında bölgedeki bazı araçlar da hasar gördü.

Polisin müdahalesi sonrası dağılan göstericilerin, polis merkezi  önünde toplanmak üzere tekrar bir araya geldiği belirtildi.

Öte yandan, İstanbul'da bulunan Ajara Özerk Cumhuriyeti Başkanı Zurab  Pataridze'nin Batum'a hareket ettiği bildirildi.

SERBEST BIRAKILDILAR

Batum'a hareketi öncesi Tiflis'te açıklama yapan Gürcistan İçişleri  Bakanı Giorgi Mgebrişvili, durumun sakinleşmesi için gözaltındaki 6 kişinin  serbest bırakıldığını ancak bu kişilerin mahkeme karşısına çıkarılacağını  söyledi.

Mgebrişvili, halka kanunlara uyma çağrısı yaptı.

  

 

gürcistan polis çatışma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı