Çanakkale destanı Beylikdüzü’nde yaşatılacak

Türkiye tarihinin gelmiş geçmiş en önemli destanlarından biri olan 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, 102 yılında Beylikdüzü Migros AVM'de yeniden hayat buluyor.

Çanakkale destanı Beylikdüzü’nde yaşatılacak

13 - 19 Mart tarihleri arasında Migros AVM'de ziyaretçilerini ağırlayacak olan Çanakkale 1915 Sergisi, bu topraklarda ve tüm dünyada anılan Çanakkale destanını bir kez daha yaşatacak.

Türkiye'nin önde gelen koleksiyonerlerinden Onur Akmanlar'ın koleksiyonundan oluşan Çanakkale 1915 Sergisi ile yaklaşık bir yıl boyunca devam eden destansı mücadele ziyaretçilere yeniden aktarılacak.

 

7 gün sürecek Çanakkale 1915 sergisi ile dünyanın dört bir yanından gelerek Çanakkale Boğazı'na dayanan yüz binlerce düşman askerine karşı canı pahasına direnen ve vatanının bir karış toprağı için aylarca savaşan Türk askerinin kahramanlık hikâyeleri anlatılacak. Türk askerinin Çanakkale Savaşı’ndaki onurlu mücadelesi, kahramanlığı ve inancının gözler önüne serildiği sergide, Çanakkale'de kullanılan topların, mayınların mermilerin bire bir ölçekli replikaları da sergilenecek.

 

Nusret Mayın Gemisi ve Mesudiye Zırhlısı da sergide

Yılların birikimi ve uzun süren araştırmalar sonucu gün yüzüne çıkarılan Yüzbaşı Hakkı Bey, Seyit Onbaşı, Cemal Çavuş gibi kahraman Türk askerlerinin hikâyeleri panolarla katılımcıların ilgisine sunulacak. İşgal kuvvetlerinin donanmasına ait yüzlerce gemiye Çanakkale Boğazı'nda geçiş izni vermeyen Nusret Mayın Gemisi ve Mesudiye zırhlısına ait görseller ve hikâyeleri de sergide yerini alacak. Sergide orijinal Türk Subay ve Er Harp Madalyası, İngiliz ve Fransız Madalyası posta kartları, gerçek mektuplar, dönemin dergileri ve fotoğrafların yer aldığı panolar da bulunuyor.

 

Beylikdüzü Migros AVM Hakkında:

 

1997 yılında faaliyete geçen Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi, 2001 Mayıs ayından beri ECE Türkiye Proje Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilmektedir. Toplam 40.000 metrekarelik kiralanabilir alanı ile 125 mağaza, 1400 araçlık açık, kapalı ücretsiz otopark, 5M Migros hipermarket, cafe, restoran, fast food, ünlü markaların yer aldığı mağazaları ile ziyaretçilerine hizmet vermektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı