Muğla da ‘Oyun Birlikte, Hayat Birlikte’ dedi

Özel Olimpiyatlar Türkiye ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin iş birliğiyle düzenlenen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları, 230 özel ve partner sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi. Birlikte yarışıp eğlenmenin keyfini yaşayan özel ve partner sporcular, gün sonunda madalya kazanma mutluluğunu da paylaştı.

Muğla da ‘Oyun Birlikte, Hayat Birlikte’ dedi

Dünyanın en yaygın sivil toplum kuruluşu ve en büyük amatör spor organizasyonlarından biri olan Special Olympics’in bir parçası olarak faaliyet gösteren Özel Olimpiyatlar Türkiye, özel eğitim gereksinimi olan bireyler için düzenlediği etkinliklerine Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları ile devam etti.

 

Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları öncesinde Özel Olimpiyatlar Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr. İlknur Tanboğa ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları düzenlenmesine ilişkin iyi niyet anlaşması imzaladı.

 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin iş birliğiyle gerçekleştirilen oyunlarda özel ve partner sporcular, atletizm, yüzme, masa tenisi, karma futbol ve karma basketbol branşlarında performans sergiledi. 230 özel ve partner sporcunun katıldığı etkinliklerde antrenörler, öğretmenler, doktorlar ve gönüllülerle birlikte toplam katılımcı sayısı 450 kişiye ulaştı.

 

Aydın: “Özel ve partner sporcularımız tek yürek oluyor, oyun birlikte, hayat birlikte diyor.”

 

Özel Olimpiyatlar Yönetim Kurulu Üyesi Necmettin Aydın oyunlara ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Özel çocuklarımızı sosyal hayatın içine çekebilmek amacıyla düzenlediğimiz etkinlikler Ege Bölge Oyunları ile devam ediyor. Çocuklarımızın yaşıtlarıyla kaynaştıkları, birlikte yarışıp yine beraberce kazanmanın mutluluğunu yaşadıkları bir ortam yaratmaktan dolayı mutluyuz. Ailemiz her geçen gün büyüyor. Ortak amacımız, onlar hakkındaki önyargıları yıkıp aslında aralarında hiç fark olmadığını göstermek. Bu çocuklarımız kendilerine fırsat verildiği takdirde hayatı ve oyunu nasıl birlikte güzelleştirdiklerini herkese kanıtlıyorlar. Hep birlikte yüksek sesle hayat birlikte, oyun birlikte diyorlar. Hem kendileri mutlu oluyor hem de bize gelecek için umut veriyorlar” şeklinde konuştu.

 

 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar da Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin çalışmalarını ilgi ve takdirle takip ettiklerini belirterek, “Özel çocuklarımızı, ailelerini ve Özel Olimpiyatlar Türkiye gönüllülerini üniversitemizde ağırlamaktan mutluluk duyduk” diye konuştu.

 

Tüm sporcular sağlık taramasından geçirildi.

 

Özel sporcuları antrenman, müsabaka, sosyal etkinliklerde bir araya getirmeyi hedefleyen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları’nın ilk gününde sporcuların seviye belirleme yarışmaları gerçekleştirildi, ikinci gününde ise açılışın ardından oyunlar düzenlendi. Her iki günde de tüm sporcular sağlık taramasından geçirildi.

 

 

Özel Olimpiyatlar Türkiye Hakkında

Temelleri 1982 yılında Sakıp Sabancı ve Prof. Dr. Hıfzı Özcan’ın önderliğinde atılan Özel Olimpiyatlar Türkiye, tüm dünyada 170 ülkeye yayılmış 225 kurumu kanalıyla, 4,4 milyon kişiye ulaşan Uluslararası Özel Olimpiyatlar’ın (Special Olympics) Türkiye’deki tek kuruluşudur. Özel Olimpiyatlar Türkiye, özel eğitim gereksinimi olan bireyleri, diğer bireylerle bir araya getirip, çeşitli spor dallarında düzenli eğitim ve yarışma olanakları sağlamaktadır. Bu şekilde özel sporcuların fizik kondisyonlarını, motor becerilerini ve yeteneklerini geliştirmelerine, cesaretlerini sergilemelerine, başarılarının mutluluğunu yaşamalarına, toplum ile ilişkilerini güçlendirmelerine yardımcı olmayı ve sosyal hayata katılımlarını artırmayı hedeflemektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı