Kayseri Ekb

İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan Kayseri ilimizde her geçen gün artan inşaat yapıları ve gelişen sanayisi ile birlikte enerji tüketimleri de yükselmektedir.

Kayseri Ekb

İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan Kayseri ilimizde her geçen gün artan inşaat yapıları ve gelişen sanayisi ile birlikte enerji tüketimleri de yükselmektedir. Bu enerjinin harcama açısından hangi sınıflandırmada olduğuna dair enerji kimlik belgelerinin düzenlenmesi gerekmektedir.

 

 Enerji Kimlik Belgesi Nedir?

 

            Enerji Kimlik Belgesi yani ekb, tıpkı beyaz eşyalarda olduğu gibi binaların da tükettiği, gereksinim duyduğu enerjiye göre sınıflandırmasını, binanın yalıtım özellikleriyle ilgili verileri içeren belgedir. A’dan G’ye kadar yapılan sınıflandırmada A en verimli seviyedir. A’dan sonraki sıralamalarda verim gittikçe düşer ve G en düşük verim olduğunu gösterir.

 

 Kayseri ekb veren firmalar

 

            Kayseri enerji kimlik belgesi veren firmalar 2011’den itibaren yapılmış her bina için zorunlu olarak belgeyi vermesi gerekmektedir. Mayıs 2017’den itibaren 2011 öncesine ait binalara da zorunlu olarak enerji kimlik belgesi verilecektir. Vahap Ayzet’in Ava Mühendislik olarak 2014’te kurmuş olduğu Kayseri enerji kimlik belgesi, bu alanda Kayseri’ye hizmet etmektedir. Kayseri ekb sistemleri, enerji verimliliği ile ilgili ayrıntılı bilgiler, enerji kimlik belgesi verilen konutlara dair bilgiler http://kayserienerjikimlikbelgesi.net/ sitesinde bulunmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı