İnstagram Artık Hassas Olan İçerikleri Sansürlemeye Başlayacak

Son dönemler içerisinde platforma getirmiş olduğu yeniliklerle isminden sık bir şekilde bahsettirmekte olan Instagram, hassas durumdaki içeriğe sahip olduğu düşünülmüş olan fotoğrafları da sansürleyecek.

İnstagram Artık Hassas Olan İçerikleri Sansürlemeye Başlayacak

Son dönemler içerisinde platforma getirmiş olduğu yeniliklerle isminden sık bir şekilde bahsettirmekte olan Instagram, hassas durumdaki içeriğe sahip olduğu düşünülmüş olan fotoğrafları  da sansürleyecek.

Instagram kuralları çiğneyen fotoğraf veya videoları platformdan siliyor. Fakat bazı paylaşımlar şirketin sansür filtrelerinden kaçabiliyor. Instagram, yakında hassas içerik barındıran fotoğraf ve videoları bulanıklaştıracak. Eğer bir paylaşım hakkında şikayet gelirse Instagram ekibi içeriğin hassas olduğuna karar verip paylaşımı bulanıklaştıracak.

 

Bulanıklaştırılan görüntünün üzerinde bu görselin hassas bir içeriğe sahip olduğu konusunda uyarı bulunacak. Paylaşımı görmek için 'Fotoğrafı Gör' ibaresine dokunmak gerekecek. Instagram bu sansürün hem liste hem de galeri görünümünde geçerli olacağını belirtiyor. Instagram bahsi geçen hassas içeriklerin ne olduğu konusunda şimdilik net bir açıklama yapmadı.

İki faktörlü kimlik doğrulama için telefona kod gönderilecek

Instagram güvenlik konusunda hesapların çalınmasının önüne geçmek için iki faktörlü kimlik doğrulama sistemini de getirecek. İki faktörlü kimlik doğrulama sistemiyle hesaba giriş yapabilmek için telefona gönderilen doğrulama kodunun belirtilen alana girmek gerekecek.

İki faktörlü kimlik doğrulama ve hassas içerikleri engelleme sisteminin kısa bir süre sonra tüm kullanıcılara sunulacağı söyleniyor.

instagram hassas içerik sansür
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı