Her Mesleğe Göre Önlükler

Hemen hemen her yerde karşılaştığımız önlükler zamanla hayatımızın da vazgeçilmezimiz haline geldi. Birçok meslek grubunun mesleğini icra ederken kullandığı önlükler mesleklere göre;

Her Mesleğe Göre Önlükler

Hemen hemen her yerde karşılaştığımız önlükler zamanla hayatımızın da vazgeçilmezimiz haline geldi. Birçok meslek grubunun mesleğini icra ederken kullandığı önlükler mesleklere göre; renklerinde ve modellerinde farklılık gösterdiği gibi kişinin hangi mesleği icra ettiğini de belli etmektedir. Örneğin en çokta hastaneye gittiğimizde karşılaşırız önlüklerle genelde en çok beğenilen de doktor önlüğüdür şüphesiz ama nedenini soracak olursanız kalıplaşmış bir düşünceden öteye gidemez.

Peki ameliyat önlükleri neden beyaz değil de yeşil veya mavi renkli oluyor? Nedenini daha önce hiç düşünmemiştiniz değil mi? O zaman açıklayalım, operasyonlar esnasında doktorların sürekli olarak kan görmeleri ve belli bir noktaya odaklanmalarından dolayı göz yanılması ile karşılaşma durumlarının önüne geçilmesi gerekmektedir. Çünkü sürekli aynı şeye bakmak gözünüzün bakılan şeye karşı duyarsızlaşmasına neden olmaktadır.

Bu sebeple de bu duruma karşı tedbir amaçlı olarak genelde yeşil rengi kullanmaya başladıkları bilimsel çalışmalarla doğruluğu kanıtlanmıştır. Çünkü yeşil renk kanın bulaştığı durumlarda, kırmızı rengi ton anlamında zıttı olduğu için bünyesinde göstermemektedir. Bu da hem hastalar için hem de doktorların işini kolaylaştırmıştır. Ama ameliyatlarda giyilen doktor önlükleri bununla da sınırlı kalmamaktadır. İsteğe bağlı olarak farklı renklerinde tercih edildiği görülmektedir.

Peki ya hemşire kıyafetleri onlar ise tam bir renk cümbüşü içerisinde hatta yeni sezon ürünlerde, baskılı ve farklı desenlerden oluşan çizgi film kahramanları, animasyon kahramanları vb. baskılı formalar bile büyük oranda kullanılmakta ve talep edilmektedir. Ama hemşire kıyafetlerinde vazgeçilmeyen  iki renk var ki ne kadar zaman geçerse geçsin ilk akla gelen onlar olacak gibi. Beyaz ve pembeden bahsediyorum klasikleşti belki de. Tüm bunları çok uygun fiyatlarda www.tipmod.com.tr adresinde bulmanız mümkün.   site:http://www.tipmod.com.tr/ ile ilgili görsel sonucu

Rahatlığı İle Fark Yaratan Sabo Terlikler 

Rahatlığı ile tüm personelin vazgeçilmesi sabo terlikleri var. Doktorundan, hizmetlisine kadar kullanılan sabo terlikleri gerek yürürken ki rahatlığı gerekse saatlerce çalışan görevlilerin ayak sağlıkları için korunak olduğu için tüm rahatlılığıyla tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Sizler de eğer bu rahatlıktan yararlanmak istiyorsanız  www.tipmod.com.tr adresine tıklamanız yeterli.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı