Konya İlinde 2.700 Kişilik FETÖ Bağışçı Listesi Mevcut

FETÖ/PDY üyelerinin tarafından asılsız deliller ile şirketine operasyon düzenlemiş olduğu iddia edilen iş adamlarından Argun; ''Örgütün Konya ili içerisinde 2.700 kişilik bir bağış listesi ortaya çıktı. Benden daha önce 100 lira toplamaktalarsa benden sonrasında ise 100.000 lira para toplamışlar''

Konya İlinde 2.700 Kişilik FETÖ Bağışçı Listesi Mevcut

FETÖ/PDY üyelerinin tarafından asılsız deliller ile şirketine operasyon düzenlemiş olduğu iddia edilen iş adamlarından Argun; ''Örgütün Konya ili içerisinde 2.700 kişilik  bir bağış listesi  ortaya çıktı. Benden daha önce 100 lira toplamaktalarsa benden sonrasında ise 100.000 lira para toplamışlar''

Hakkındaki mahkeme kararı Yargıtay tarafından bozulan iş adamı Nusret Argun, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, kendisine ve 233  kişiye yönelik, FETÖ/PDY üyelerince asılsız delillerle 2008'de gerçekleştirilen  operasyon sonrası Adana'daki özel yetkili 8. Ağır Ceza Mahkemesince hakkında 177  yıl 4 ay 15 gün hapis cezası verildiğini, başvuruları üzerine Yargıtay 5. Ceza  Dairesinin tüm sanıklar hakkındaki hükmü kaldırdığını hatırlattı.

  Yargıtayın o günkü yargılamadaki eksiklikleri, yanlışlıkları ve  kurulan kumpasları tüm açıklığıyla ortaya koyduğunu ifade eden Argun, FETÖ'nun  isteklerini yerine getirmemesiyle başlayan sürecin buralara kadar geldiğini dile  getirdi. Argun, şahsında Konyalıların "terbiye edilmeye" çalışıldığını,  insanların bu şekilde gözlerinin korkutulduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:  "Bunların bana kumpas kurmalarının sebebi enerji piyasasındaki  hisselerimdi. Örgütün Konya'da 2 bin 700 kişilik bağış listesi çıktı. Benden önce  100 lira topluyorlarsa benden sonra 100 bin lira toplamışlar. Himmet  isteyecekleri kişilere, 'Nusret Argun'un yanına, cezaevine gitmek ve aynı  muameleyi görmek istemiyorsan' diyerek, aldıklarını kat kat çoğaltmışlar. Bunu  Konya'daki FETÖ/PDY yapılanması davasındaki beyanlarından anlıyoruz. Yaklaşık  binin üzerinde ifade var. Hepsi de bu örgüte haraç vermiş. Şifre şu; 'Emniyet  müdürü ile fotoğraf çektireceksiniz, ofisinize asacaksınız. İstenen haracı da  götürüp teslim edeceksiniz.' Bununla ilgili yüzlerce ifade var."

 İş adamı Nusret Argun, 2014'te Kaçakçılık ve Organize Suçlarla  Mücadele (KOM) Daire Başkanlığına verdiği dilekçede, 2008'de sahte deliller  üretilerek şirketlerine ve Konya bürokrasisinde çalışan birçok kişiye "Final" adı  verilen operasyon yapıldığını ileri sürmüştü. Operasyonu yapan KOM Şube personelinin paralel yapıya mensup  kişilerden olduğunu savunan Argun, bu yapıya mensup kişilerin, başta öğrenci  yurdu olmak üzere taleplerini yerine getirmemesi üzerine FETÖ/PDY'nin emniyet ve  yargı ayağıyla koordineli şekilde kendisine kumpas kurduğunu iddia etmişti.

  İddialar doğrultusunda Konya Cumhuriyet Başsavcılığınca, KOM Şube  Müdürlüğü tarafından planlı çalışma dosyası açılarak çalışmalara başlanmıştı.  Soruşturma çerçevesinde iddialara yönelik birtakım deliller elde edilince rütbeli  polislerin de bulunduğu bazı kişiler gözaltına alınarak tutuklanmıştı. Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye başlanan davada, 2'si  tutuklu 74 sanık yargılanıyor. Sanıklara, "FETÖ/PDY'ye üye olmak" ve  "soruşturmanın, özel hayatın ve haberleşmenin gizliliğini ihlal etmek, gizlemek  veya değiştirmek" gibi suçlamalar yöneltiliyor.  Soruşturma kapsamında 19 ilde düzenlenen operasyonların gözaltı  gerekçesinde sanıkların, Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla  Mücadele Şubesinin 2008'deki operasyonunda, Konya merkezli Okyanus Şirketler  Grubu Başkanı Nusret Argun ve 233 kişiye asılsız delillerle işlem uyguladıkları  iddiası yer alıyor. O dönemde Okyanus İnşaat'ın yaklaşık 200 dairesine satılmaması için  tedbir konulduğu ancak sanıklardan birinin bu dairelerden 2'sini usulsüz şekilde  piyasadan daha ucuza satın aldığının ortaya çıktığı kaydediliyor.

Yine sanıklardan emniyet mensubu olduğu belirtilen kişinin, Konya'daki  emlak şirketinin reklamında oynadığı ve karşılığında 2 daire aldığı öne  sürülüyor. Ayrıca iş adamı Argun'un borsada halka arz edilen 75 milyon liralık  doğalgaz şirketinin değerinin usulsüz soruşturmalarla düşürüldüğü ve değerinin  çok altında, 11 milyon liraya başka iş adamına satıldığı iddia ediliyor.

 Asılsız delillerle şirketine operasyon düzenlendiği iddia edilen iş  adamı Nusret Argun hakkında yerel mahkemenin verdiği 177 yıl 4 ay 15 günlük hapis  cezası kararı, Yargıtay tarafından bozulmuştu

konya feto bağışçı listesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı