Antalya'da 4 İşyerine Asılı Türk Bayrakları Yakıldı

Antalya'da gece yarısı 4 işyerinde asılı olan Türk bayrakları yakıldı. Kaymakam Nurullah Kaya bayrakların yakılmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Antalya'da 4 İşyerine Asılı Türk Bayrakları Yakıldı

Antalya'nın Gazipaşa İlçesi'ndeki Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan işyerlerine asılı Türk bayrakları gece 01.00 sıralarında yakıldı. Polis bayrakları yakanın akli dengesi bozuk bir kişi olduğu bilgisini paylaşırken Gazipaşa İlçesi Kaymakam Nurullah Kaya, "Halkımızı infiale sokacak, yanlış anlamaya neden olacak herhangi bir olayımız yok" açıklamasını yaptı. Bayrakları yakan Zafer G. adlı şahıs gözaltına alındı.

4 ayrı işyerine asılı Türk bayraklarının yakıldığını sabah işlerine gelen esnaf görünce polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri işyerlerindeki ve çevredeki güvenlik kameralarını inceledi. Yapılan kamera kayır incelemesinin ardından Zafer G. adlı şahsın bayrakları yaktığı tespit edildi. Akli dengesinin yerinde olmadığı belirtilen Zafer G. gözaltına alınarak ifade vermek üzere emniyete götürüldü.

Görüntülerde Zafer G. yaya olarak tek başına işyerlerine yaklaşıyor ve elindeki çakmakla bayrakları yakarak oradan uzaklaşıyor.

Antalya'da yaşanan olayla ilgili açıklama yapan Kaymakam Nurullah Kaya, "Atatürk Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı'ndaki 4 dükkanımızda bayrak yakılma iddiasıyla emniyetimiz bir araştırma yaptı. İlçemizde ikamet eden akli dengesinde zaman zaman sıkıntılar yaşayan vatandaşımız böyle bir olaya vesile olmuş. Halkımızı infiale sokacak, yanlış anlamaya neden olacak herhangi bir olayımız yok" ifadelerini kullandı.

Bir işyeri sahibi "Dün gece işyerimizin önünde bulunan bayrağı yakmışlar. Biz de daha büyüğünü astık. Bu bayrağı indiremezler. Bayrağı yakan arkadaşın akli dengesinin yerinde olmadığını öğrendik. Biraz üzüldük. Sonuç itibariyle bayrağımızı yerine astık" dedi.

Kaynak Site : www.habermat.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı