Beni Arayan Kim? Sorusunun Cevabı: Numara Sorgulama!

Rehberinize kayıtlı olmayan bir numara tarafından aranan herkes ilk başta ister istemez tedirgin olabilir. Kimi zaman yanlışlıkla arayan masum bir vatandaş, kimi zaman da muhatap olmak istemediğimiz bir kişi tarafından rahatsız edilmek istemeyenler ise çareyi Truecaller gibi uygulamaları cep telefonlarına yüklemekte buluyorlar.

Beni Arayan Kim? Sorusunun Cevabı: Numara Sorgulama!

Rehberinize kayıtlı olmayan bir numara tarafından aranan herkes ilk başta ister istemez tedirgin olabilir. Kimi zaman yanlışlıkla arayan masum bir vatandaş, kimi zaman da muhatap olmak istemediğimiz bir kişi tarafından rahatsız edilmek istemeyenler ise çareyi Truecaller gibi uygulamaları cep telefonlarına yüklemekte buluyorlar. Ücretsiz olarak numara sorgulama hizmeti sunan bu yazılımlar sayesinde arayan numara rehberinize kayıtıl değilse henüz çağrı devam ederken karşı tarafın isim ve soy ismini öğrenebilmeniz mümkün oluyor.

Telefonunuzu elinizde aldığınızda tanımadığınız bir numara tarafından arandığınızı fark ettiğinizdeyse ilk iş olarak sizi arayan bu telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenmek isteyebilirsiniz. Telefonla arayıp kendisine sormanız biraz ayıp karşılanabileceği için internet üzerinden numara sorgulama hizmetlerini kullanmak çok daha akıllıca olacaktır.

Şuanda kimbunumara.com ve beniarayam.kim gibi siteleri ziyaret ettiğiniz takdirde telefon numarasını +90 alan koduyla yazarak arayan kim olduğunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Eğer sorguladığınız numara yeni açılmamışsa muhtemelen sahibinin ismi karşınıza çıkacaktır. Hiçbir ücret ödemeden yapabileceğiniz bu sorgulamalarda herhangi bir sınırlama da yoktur.

Aradığınız numaralar başka kullanıcıların cep telefonlarında hangi isimle kayıtlıysa size de o şekilde gösterileceğinden, zaman zaman istediğiniz sonucu elde edememe riskiniz var. Numaralar her zaman isim soyisim şeklinde kaydedilmediği için kısaltmalı bir şekilde listelenebilir.

Ücretsiz seçenekler de var

Tüm çabalarınıza rağmen halen daha gizemli bir numaranın kime ait olduğunu öğrenememişseniz, son çare olarak ücretsiz numara sorgulama servislerine başvurabilmeniz de mümkün. Ülkemizde 11880 gibi birçok özel numara sorgulama hizmeti veren şirket bulunuyor. Herhangi bir telefondan bu numarayı tuşlayarak dakikası 3,5 TL’den başlayan ücretler karşılığında numaranın sahibinin ismini öğrenebilirsiniz. Kullandığınız operatöre göre farklı fiyatlandırmalar sizi bekleyebilir, bu yüzden sürprizlere hazırlıklı olmanızda fayda var.

Kaynak: http://www.hizlisorgulama.com/bilinmeyen-numaralar

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı