Fed Yetkilileri Faiz İle Alakalı Açıklama Yaptı

Amerika Birleşik Devletleri'nin Merkez Bankası (Fed)'nın Başkan Yardımcısı görevindeki Stanley Fischer, bu sene bitmeden 2 defa daha faiz artırılmasının çok doğru olabileceğini söyledi.

Fed Yetkilileri Faiz İle Alakalı Açıklama Yaptı

Amerika Birleşik Devletleri'nin Merkez Bankası (Fed)'nın Başkan Yardımcısı görevindeki Stanley  Fischer, bu sene bitmeden 2 defa daha faiz artırılmasının çok doğru olabileceğini  söyledi.

Fischer, CNBC'ye verdiği mülakatta, Fed'in para politikasına ilişkin  açıklamalarda bulundu.

Fed'in Donald Trump yönetiminin attığı adımları dikkatle izlediğini  belirten Fischer, "Bazı yasa tasarıları ortaya çıkar çıkmaz ekonomiyi etkiler. Bu  durumun yönetimin ilk günleri için geçerli olduğunu düşünüyorum. Hisse senetleri  bu nedenle yükseldi." ifadelerini kullandı.

Fischer, Başkan Trump'ın en büyük vaatlerinden sağlık sigortası  reformunun başarısızlıkla sonuçlanmasının gelecek faiz artışlarını  etkilemeyeceğini ifade etti.

Fed'in iki numaralı ismi Fischer, ayrıca "yılın geri kalanında iki kez  daha faiz artırılmasının doğru göründüğünü" dile getirdi.

 "Beklentilerime yansıtmak için hazır değilim"

Kansas City Şubesi Başkanı Esther George ise yeni yönetimin maliye  politikalarının ülke ekonomisini nasıl etkileyeceğini öngörmek için erken  olduğunu anlattı.

Oklahoma'da düzenlenen bir etkinlikte  yeni maliye politikaları  hakkında birçok belirsizlik olduğunu vurgulayan George, "Maliye politikalarını  beklentilerime yansıtmaya hazır değilim." dedi.

Dallas Fed Başkanı Robert Kaplan da Teksas'ta yaptığı konuşmada,  bankanın kademeli faiz artırımlarına devam etmesinin ekonomi için sağlıklı  olacağını kaydetti.

Hızlı ve ani adımların ekonomiyi resesyona itebileceği uyarısında  bulunan Kaplan, bu yıl için 25 baz puanlık 3 faiz artışının uygun olacağını ifade  etti.

Öte yandan, Fed Başkanı Janet Yellen ve Yönetim Kurulu Üyesi Jerome  Powell, yaptıkları konuşmalarda para politikasına değinmekten kaçındı.

fed faiz faiz arttırımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı