Pera Müzesi 2017’ye İki Özel Atölye ve Artshop İndirimleriyle Giriyor!

Pera Eğitim, yeni yıl kutlamaları kapsamında çocuklara yönelik iki özel atölye düzenliyor. Çocuklar 24 Aralık Cumartesi günü 11:00-13:00 saatleri arasında düzenlenen “Hareketli Fenerim” ve 14:00-16:00 saatleri arasındaki “Işık Kürem” atölyesiyle yeni yılı kutluyor. Pera Müzesi ayrıca 13 Aralık 2016 - 08 Ocak 2017 tarihleri arasındaki %50’ye varan yeni yıl indirimleriyle de tüm sanatseveri müze mağazasına davet ediyor.

GÜNDEM - 2016-12-16 22:28:35

Pera Müzesi 2017’ye  İki Özel Atölye ve Artshop İndirimleriyle Giriyor!

Pera Müzesi, yıl boyunca düzenlediği süreli sergileri ve koleksiyonlarını eğitim atölyeleri, film programları, sözlü etkinlikler, konserler ve birçok yayınla desteklemeye devam ediyor. Ayrıca, Pera Müzesi Artshop’ta Suna ve İnan Kıraç Vakfı koleksiyonları ve müzesinin süreli sergilerinden esinlenerek hazırlanan özel tasarımlar da ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

 

Çocuklar yeni yılı iki özel atölyeyle kutluyor!

Pera Eğitim’in 4-6 yaş grubu çocuklar için yeni yıla özel hazırladığı “Hareketli Fenerim” atölyesi, Çin’in geleneksel sanatlarından biri olan “Çin Feneri” hakkında bilgi veriyor. Atölyede fenerin aydınlatma işlevinin yanı sıra, kutlama ve mutluluk sembolü olmasından esinlenen çocuklar, yılbaşına özel renkli kağıtlarla, hayvan ve kahraman figürleriyle tamamlayacakları yeni yıl fenerlerini tasarlıyor. “Hareketli Fenerim” atölyesi 24 Aralık Cumartesi 11:00-13:00 saatleri arasında düzenleniyor.

7-12 yaş grubu için hazırlanan “Işık Kürem” atölyesinde ise çocuklar, papier mache’den küre şeklinde gece lambaları yaratıyor. Çevre sorunları hakkında bilgi edinirken, balon, tutkal ve farklı formlardaki kağıtlarla oluşturacakları gece lambalarıyla geri dönüşümün farklı eğlenceli alanlarda da uygulanabileceğini keşfediyor. “Işık Kürem” atölyesi 24 Aralık Cumartesi 14:00-16:00 saatleri arasında düzenleniyor.

 

 

Artshop’ta %50’ye varan indirim başladı!

Pera Müzesi Artshop’un sunduğu yeni yıl kampanyası kapsamında geçmiş sergilerin katalogları %50; takı, hediyelik eşya ve tüm replika çeşitleri % 20 indirimle satışa sunuluyor. Sevdiklerine sanat dolu bir yıl hediye etmek isteyen ziyaretçiler, yeni yıl kampanyası kapsamında müzeye yıl boyu ücretsiz girişin yanında farklı avantajlar sunan Pera Müzesi Dostluk Kartı’na da % 25 indirimle sahip olabiliyor. Pera Müzesi Artshop’ta Suna ve İnan Kıraç Vakfı koleksiyonları ve müzesinin süreli sergilerinden esinlenerek oluşturulan ürünler, özel tasarım çanta ve takılar, sanat kitapları ve sergi katalogları da ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

 

 

Pera Müzesi yılın son günü açık!

Pera Müzesi, 31 Aralık Cumartesi günü de ziyaretçiye açık. Sanatseverler, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Karadağ, Kosova, Romanya, Sırbistan ve Slovenya’dan çağdaş sanatçıların eserlerine yer veren “Balkanlardan Gelen Soğuk Hava” sergisi ile 19. yüzyılın özgün manzara ressamlarından Fransız sanatçı Félix Ziem’i ele alan “Félix Ziem: Işık Denizinde Bir Gezgin”in yanı sıra“Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar”, Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri” ile Kahve Molası: Kütahya Çini ve Seramiklerinde Kahvenin Serüveni”koleksiyon sergilerini, yılın son günü de ziyaret edebilir.

 

Pera Müzesi 1 Ocak Pazar günü resmi tatil sebebiyle ziyarete kapalı. Sanatseverler 3 Ocak Salı gününden itibaren müzeyi ziyaret etmeye devam edebilir.

"Hareketli Fenerim" atölyesi katılım ücretleri 4-6 yaş için 45 TL.

"Işık Kürem" atölyesi katılım ücretleri 7-12 yaş için 45 TL.

Sende Yorumla...
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı

Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı

17:30 - DÜNYA

Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı

Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı

17:15 - DÜNYA

Amerikan Kanalında FETÖ'nün Karanlık Yüzü Gösterildi

Amerikan Kanalında FETÖ'nün Karanlık Yüzü Gösterildi

17:00 - DÜNYA

Keşmir İçerisinde Silahların Ateşlendiği Duyuruldu

Keşmir İçerisinde Silahların Ateşlendiği Duyuruldu

15:30 - DÜNYA

Kadın Polisler İçin Başörtüsü Konusunda İzin

Kadın Polisler İçin Başörtüsü Konusunda İzin

15:15 - DÜNYA